· Gece Yarısı · Bekleniyorsunuz  · . · Kitaplarım · İMZA GÜNÜME BEKLENİYORSUNUZ... 
Giriş | Kayıt

ÇIKIŞ YAP

Anasayfa

Ziyaretçi Defteri

Haber Başlıkları

Fotoğraf galerisi

Haftanın Şiiri

Oku Yaz ( Forum)

ŞİİRLER

İstatistikler

Faydalı Linkler

Görüşleriniz

Kontrol paneliniz

Kanatlı Karınca - Yazan Ve Okuyan: Serdar Yıldırım

Zavallı Çoban
 Cesur Genç İle İyilik Prensi
 Baba Koç İle Kızıl Kurt
 Sepetçi İle Zengin Adam
 Karagöz İle Hacivat Hikayeleri
 Timsah Kıkı İle Hacer

Mazlum Zengin Web Sitesi Forums

Kose Yazilari

Cafer TEMİZ
Fetvacı (Şiir)

Lamia CANAY
Türkiye Nereye?

Mazlum Zengin
Camsız Pencereler (Hikâye)

Seher DUMAN
Piknik Provası

Serhan BİLGEN
Arguvan candır, Arguvan canandır

Pazartesi992
Salı1231
Çarşamba1326
Perşembe1014
Cuma1303
Cumartesi154
Pazar1108
Toplam:3376301
En Çok:4412

Bu bölümde Dostların yeni çıkan kitapları tanıtılacaktır.* Şiir Harmanı - Mazlum Zengin * Ağıttan Umuda - Mazlum Zengin * Çal Gayri - Aliye Budak * Varsın Burkulan yüreğim olsun - Aliye Budak

ANTOLOJİ ARŞİVİM

Mazlum Zengin Web Sitesi :: Başlık Görüntüleniyor - PEKİ NASIL?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

PEKİ NASIL?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Mazlum Zengin Web Sitesi Forum Ana Sayfası -> SERBEST KÜRSÜ
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
busemine
Newbie
Newbie

MesajTarih: Cmt Nis 05, 2008 7:41 am    Mesaj konusu: PEKİ NASIL? Alıntıyla Cevap Ver

PEKİ NASIL?
Hep sorarlardı küçükken"söyle bakalım,büyüyünce ne olcaksın sen?" diye...Her defasında farklı cevaplar verdik değil mi?Bende öyle yaptım...Gün be gün değişen fikirlerim bile oldu.Editör,psikolog,çocuk gelişim uzmanı ve daha niceleri...
Ama benim için en istikrarlısı hep öğretmenlik oldu...Gönlümde bir öğretmenlik sevdası yatıyordu hep.Yine öyle...İsteğim öğretmen olmak...
Ama herşey neden bu kadar zor?
Bu kadar emek harcarken neden herşey tek bir sınav etrafında gelişiyor?Yılarca verdiğim emeğin gözlerimin önünde üç buçuk saat içinde erimesini izlemek çok acı verici olsa gerek...
Peki neden böyle eğitim sistemi?
Neden her defasında verilen örnekteki Avrupa gibi değil?
Çok mu geri kaldık Avrupa'dan?
Diploma notuyla alınamayacak kadar çok öğrenci mi,yoksa bir bu kadar düzenbaz mı var?
Neden maddi durumu orta düzeyden yüksek olanlar için okumak,iş bulmak daha kolay?
Asıl önemli olan emek değil mi?
Peki orta düzeyin aldındaki,ekonomik gücü zayıf ailelerin çocuklarının hakkı değil mi okumak?
Daha çok ihtiyacı yok mu onların?
Neden bu kadar soru cevapsız?
Ya da cevapları neden kaçamak?
Neden yeni üniversiteler yerine yeni dershaneler açılıyor?
Ve sizce"gençlik nereye gidiyor?"dediğiniz gençliği kim nereye sürüklüyor?
O üç buçuk saat içinde yapamayacağım her soru için ömrümden dakikalar,saatler ve belki çok çok daha fazlası ziyan olacakken...Neden?
Neden bir kurs sonucu alınan sertifika ile öss,kpss sonucu bir eğitim kurumuna alınan öğretmenler eşdeğer tutuluyor?Sertifika alanın da öss,kpss için çaba harcayanın da günahı ne?
Sorulara gömülü bu yazıyı gömüldüğü yerden çıkarabilmem için,öğretmen olabilmem için;kendi bölümüm olduğu halde ve anadolu ticaret lisesi mezunu olacağım halde 25'er net yapmam gerekiyor:)
PEKİ NASIL??
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mazlum
Newbie
Newbie

MesajTarih: Cmt Nis 05, 2008 2:56 pm    Mesaj konusu: Kutluyorum Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Busemine seni yürekten kutluyorum keşke bu sorulara bir babayigit çıkıp cevap verebilse ama nerdeee..
Egitim sistemimiz maalesef içler acısı her gelen iktidar kendi ideolojisi, çizgisi dahilinde sistemi degiştiriyor artık ne, ne degildir takip edemez olduk Maariften anlamaz, takip edemez olduk Yolun açık olsun Allah zihinn açıklığı versin Sevgili Busemine kalemin hep yazsın diyorum..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
busemine
Newbie
Newbie

MesajTarih: Cmt Nis 05, 2008 7:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok teşekkürler Mazlum abim..Evet anlam veremiyoruz,bilemiyoruz 3 sene sonra ne olacak ona göre yapamıyoruz işimizi...Elimizden de bişey gelmiyor...Tek yapabileceğim çalışmak çalışmak...Saygılarımla...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Mazlum Zengin Web Sitesi Forum Ana Sayfası -> SERBEST KÜRSÜ Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız