· Gece Yarısı · Bekleniyorsunuz  · . · Kitaplarım · İMZA GÜNÜME BEKLENİYORSUNUZ... 
Giriş | Kayıt
                
   ÇIKIŞ YAP

Anasayfa

Ziyaretçi Defteri

Haber Başlıkları

Fotoğraf galerisi

Haftanın Şiiri

Oku Yaz ( Forum)

ŞİİRLER

İstatistikler

Faydalı Linkler

Görüşleriniz

Kontrol paneliniz


 
 
 Kanatlı Karınca - Yazan Ve Okuyan: Serdar Yıldırım
 
 Zavallı Çoban
 Cesur Genç İle İyilik Prensi
 Baba Koç İle Kızıl Kurt
 Sepetçi İle Zengin Adam
 Karagöz İle Hacivat Hikayeleri
 Timsah Kıkı İle Hacer

Mazlum Zengin Web Sitesi Forums

Kose Yazilari

Cafer TEMİZ
Fetvacı (Şiir)


Lamia CANAY
Türkiye Nereye?


Mazlum Zengin
Camsız Pencereler (Hikâye)


Seher DUMAN
Piknik Provası


Serhan BİLGEN
Arguvan candır, Arguvan canandır

Pazartesi615
Salı1121
Çarşamba1508
Perşembe1560
Cuma1831
Cumartesi2289
Pazar466
Toplam:3136687
En Çok:3186

Bu bölümde Dostların yeni çıkan kitapları tanıtılacaktır.* Şiir Harmanı - Mazlum Zengin * Ağıttan Umuda - Mazlum Zengin * Çal Gayri - Aliye Budak * Varsın Burkulan yüreğim olsun - Aliye Budak

ANTOLOJİ ARŞİVİM

Mazlum Zengin Web Sitesi :: SSS
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SSS
Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?
Neden kayıt olmam gerekiyor?
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Çevrimiçi kullanıcı listesinde kullanıcı adımın görünmesini nasıl önleyebilirim?
Şifremi unuttum!
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
Daha önce kayıt olmuştum ama artık giriş yapamıyorum?!

Kullanıcı Seçenekleri ve ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Gösterilen zamanlar yanlış!
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Konuştuğum dil listede yok!
Kullanıcı adımın altında resim göstermek için ne yapmalıyım?
Kullanıcı rütbemi nasıl değiştirebilirim?
Bir kullanıcıya ait e-posta linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?

Mesaj Gönderme
Bir foruma yeni bir başlık nasıl gönderilir?
Bir mesajı nasıl silebilir veya düzenleyebilirim?
Mesajıma bir imza nasıl eklerim?
Nasıl bir anket oluştururum?
Bir anketi nasıl değiştirir veya silerim?
Neden bir foruma erişimim yok?
Neden anketlere oy veremiyorum?

Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?
HTML kullanabilir miyim?
İfadeler nedir?
Resim gönderebilir miyim?
Duyurular nedir?
Sabit başlıklar nedir?
Kilitli başlıklar nedir?

Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Yöneticiler nedir?
Moderatörler nedir?
Kullanıcı grupları nedir?
Bir kullanıcı grubuna nasıl katılabilirim?
Bir kullanıcı grubunun moderatörü olmak için ne yapmam gerek?

Özel Mesajlar
Özel mesajlar gönderemiyorum!
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!
Bu forum sitede herhangi birinden spam e-posta aldım!

phpBB 2 Konuları
Bu forum sitesini kim yazdı?
Aradığım X özellik neden yok?
Bu siteyle ilgili hukuki sorunlar için veya suistimal durumlarda kime başvurabilirim?

 

Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?
Kayıt oldunuz mu? Giriş yapabilmek için önceden kayıt olmanız gerek. Yoksa siteden yasaklandınız mı (o halde bu anlamda bir mesaj görmeniz gerekir)? Eğer öyleyse, site yöneticisiyle (webmaster) veya site yöneticisiyle (yönetici) irtibata geçip sebebini sorabilirsiniz. Eğer kayıt olduysanız ve yasaklanmış olmamanıza rağmen giriş yapamıyorsanız, tekrar tekrar kullanıcı adınızı ve şifrenizi kontrol edin. Genelde hata burada oluyor. Sorun bu değilse site yönetimi ile iletişime geçin, belki site için yanlış ayar yapmış olabilirler.
Başa dön
Neden kayıt olmam gerekiyor?
Kayıt olmanıza gerek olmayabilirdi aslında. Mesaj gönderebilmek için kaydın şart olması, site yöneticisinin (yönetici) kararına bağlı. Ayrıca kayıt olunca bazı özel imkanlara ulaşabilirsiniz. Örneğin mesajlarınızın yanında kedinize ait küçük bir resim (avatar) gösterme, özel mesaj gönderme, tanıdığınız kullanıcılara mail gönderme veya kullanıcı gruplarına katılma imkanlarına misafir kullanıcılar sahip değildir. Kayıt işlemi çok basit olduğu için kayıt olmanız önerilir.
Başa dön
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Giriş sayfasında gördüğünüz Her ziyaretimde otomatik giriş yap kutucuğunu işaretlemediğiniz sürece, site sizi sadece belirli bir süre için giriş yapmış kabul eder. Böylece kaydınızın başkaları tarafından kullanılması önlenir. Girişinizin devamlı kalması için, bu komutu seçmeniz yeterlidir. Fakat başka şahıslarında kullandığı (örn. herhangi bir kütüphaneye, internet kafeye, üniversiteye vs. ait) bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, bu komutu seçmemeniz önerilir.
Başa dön
Çevrimiçi kullanıcı listesinde kullanıcı adımın görünmesini nasıl önleyebilirim?
Profil sayfanıza gidip Çevrimiçi olduğumu gizle seçeneğini bulabilirsiniz. Buradan Evet 'i seçince çevrimiçi olduğunuzu sadece site yöneticileri ve kendiniz görebilirsiniz. Bu durumda gizli kullanıcı olarak sayılırsınız.
Başa dön
Şifremi unuttum!
Telaşa kapılmayın! Eski şifrenizi öğrenmek mümkün olmasa bile, yerine değişik bir şifre alabilirsiniz. Giriş sayfasını açıp Şifremi unuttum bağlantısına tıklayın ve tarif edilen işlemleri uygulayın. Kısa sürede tekrar çevrimiçi olduğunuzu göreceksiniz
Başa dön
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
İlk önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdığınızı temin edin. Doğru yazılmışsa, iki sebep daha olabilir. Eğer COPPA destekleniyorsa ve kaydınız esnasında 13 yaşından küçüğüm linkini tıkladıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Sebep bu değilse, kaydınızın onaylanması gerekebilir. Bazı forum siteleri tüm yeni kayıtların onaylanmasını şart koşar. Giriş yapabilmeniz için ya kendiniz yada site yöneticisi tarafından kaydınız onaylanmalıdır. Bu durumda onay gerekçesi, kaydınız esnasında size bildirilmiş olmalı. Bu doğrultuda bir e-posta aldıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Eğer böyle bir e-posta almadıysanız, verdiğiniz e-posta adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Onay gerekçesinin sebebi, kötü amaçlı kullanıcıların anonim kalıp forum sitesini suistimal etmelerini önlemektir. Verdiğiniz e-posta adresinin doğru olduğundan eminseniz, site yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerekir.
Başa dön
Daha önce kayıt olmuştum ama artık giriş yapamıyorum?!
Bunun en olası sebebi hatalı kullanıcı adı veya şifre girişidir (kayıt olduktan sonra aldığınız e-postaya bakıp kontrol edin). Belkide site yöneticisi kaydınızı herhangi bir sebepten dolayı silmiş olabilir. Forumlara hiç mesaj gönderdiniz mi? Veritabanının kapladığı alanı küçük tutmak için, mesaj göndermeyen kullanıcıların kaydı genelde belirli bir süre sonra silinir. Tekrar kaydolmayı deneyin ve tartışmalara katılın.
Başa dön

Kullanıcı Seçenekleri ve ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Eğer kaydolduysanız bütün ayarlarınız veritabanına kaydedilir. Ayarlarınızı değiştirmek için (genelde sayfaların üst kısmında bulunan) Profil linkini tıklayın. Ayarlarınız buradan değiştirilir
Başa dön
Gösterilen zamanlar yanlış!
Gösterilen zamanlar büyük bir ihtimalle doğrudur. Fakat gördüğünüz zaman, bulunduğunuz yerin zaman diliminden farklı olabilir. Bu durumda, Profil linkini tıklayıp kendiniz için geçerli zaman dilimini seçmeniz gerekir, örn. London, Paris, New York, Sydney vs. Çoğu seçenekler için geçerli olduğu gibi, zaman dilimini değiştirme imkanıda sadece kayıtlı kullanıcılara verilmiştir. Eğer kayıtlı değilseniz, kaydolmanın tam zamanı (kelime oyununu bağışlayın)!
Başa dön
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Doğru zaman dilimini seçtiğinizden eminseniz ve saat hala yanlış gösteriliyorsa, bunun en olası sebebi günışığından yararlanma değişimleri olabilir. Örn. yaz aylarında görülen saatler, bulunduğunuz ülkenin gerçek saatinden bir saat ileri veya geri olabilir. Forum sitesi bu değişimleri dikkate almaz.
Başa dön
Konuştuğum dil listede yok!
Bunun en olası sebepleri, ya site yöneticisinin konuştuğunuz lisanı destekleyen uzantıyı kurmuş olmayışı, ya da bu sitenin konuştuğunuz lisana henüz çevrilmiş olmayışıdır. Site yöneticilerine başvurup, kendi lisanınızı destekleyen uzantıyı kurmalarını rica edin. Eğer böyle bir uzantı yoksa, siteyi kendi dilinize çevirmekte özgürsünüz. Bu konuda daha geniş bilgi için sayfaların alt kısmında görülen phpBB Group linkini tıklayın.
Başa dön
Kullanıcı adımın altında resim göstermek için ne yapmalıyım?
Mesajların görüntülendiği sayfalarda kullanıcı adlarının altında iki tür resim görebilirsiniz. Birincisi, kullanıcı rütbenizi gösterir ve genelde gönderdiğiniz mesaj sayısına bağlı olarak belirli bir sayıda yıldız veya kare şeklindedir. Bunun altında avatar denen biraz daha büyük bir resim görebilirsiniz. Bu resim genelde kullanıcıya ait ve özeldir. Avatar kullanma imkanını site yöneticisi saptar. Ayrıca avatar'ların ne şekilde kullanılabileceğinide saptar. Avatar kullanamıyorsanız, site yöneticisine başvurup bu imkanı ne sebepten iptal ettiğini öğrenebilirsiniz (bunun önemli bir sebebi olduğundan eminiz!)
Başa dön
Kullanıcı rütbemi nasıl değiştirebilirim?
Genelde kullanıcı rütbenizi doğrudan değiştirmeniz mümkün değildir (kullanıcı rütbesi, gönderdiğiniz mesajın yanında bulunan isminizin altında ve kullanıcı profili sayfasında görülür). Çoğu forum sitesinde kullanıcı rütbeleri, gönderilen mesajların sayısını veya yetkili üyeleri belirlemek için kullanılır, örn. yöneticiler veya site yöneticileri özel bir rütbeye sahip olabilir. Lütfen gereksiz yere mesaj gönderipte rütbenizi yükseltmeye çalışmayın, elde edeceğiniz tek sonuç, yöneticilerin mesajlarınızın sayısını düşürmesi olacaktır.
Başa dön
Bir kullanıcıya ait e-posta linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?
Üzgünüz fakat e-posta formuyla maalesef sadece kayıtlı kullanıcılar e-posta gönderebiliyor (eğer yönetici bu özelliği aktif ettiyse). Bunun sebebi, e-posta sisteminin anonim kullanıcılar tarafından suistimal edilmesini önlemektir.
Başa dön

Mesaj Gönderme
Bir foruma yeni bir başlık nasıl gönderilir?
Çok kolay, forumu veya başlığı görüntüleme sayfasında Yeni Başlık Gönder düğmesini tıklayın. Yeni mesaj göndermeden önce kayıt olmanız gerekebilir. Forum ve başlık sayfalarının alt kısmında yapabileceğiniz bütün işlemlerin listesini görebilirsiniz (örn. Bu forumda yeni başlıklar gönderebilirsiniz vs. gibi).
Başa dön
Bir mesajı nasıl silebilir veya düzenleyebilirim?
Site yöneticisi veya moderatör olmadığınız sürece, sadece kendinize ait mesajları düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Gönderdiğiniz bir mesajı Mesajı Düzenle düğmesini tıklayarak düzenleyebilirsiniz (bu imkan bazen sadece belirli bir süre için mevcuttur). Mesajınıza birileri cevap göndermişse eğer, mesajınızın altında metni kaç defa düzenlediğinizi gösteren kısa bir yazı göreceksiniz. Mesajınız henüz yanıtlanmamışsa, bu not görülmez. Ayrıca mesajınız site yöneticileri veya moderatörler tarafından düzenlenincede bu yazı görünmez (yöneticilerin böyle bir durumda metnin hangi kısmını ne sebepten dolayı düzenlediklerini yazmaları önerilir). Bir mesaja cevap geldikten sonra normal kullanıcılar tarafından silinemez.
Başa dön
Mesajıma bir imza nasıl eklerim?
Herhangi bir mesaja imzanızı ekleyebilmek için önce Profil sayfanıza girip bir imza hazırlamanız gerek. Daha sonra mesaj gönderme formunun alt kısmındaki İmzamı ekle seçeneğini seçip mesajınıza imzanızı ekleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz bütün mesajlara genel bir ayar olarak imzanızın eklenmesini istiyorsanız, Profil sayfasındaki seçeneği tıklayın. Buna rağmen dilediğiniz her mesaj için imzanızın eklenmesini önleyebilirsiniz (mesaj gönderme formunda İmzamı Ekle seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir)
Başa dön
Nasıl bir anket oluştururum?
Anket oluşturmak kolaydır, yeni bir başlık gönderirken (veya bir başlığın ilk mesajını düzenlerken (bu tabiki yetkinize bağlıdır)), mesaj gönderme formunun altında Anket Ekle formunu göreceksiniz (böyle bir formu göremiyorsanız, anket ekleme yetkiniz yok demektir). Anket sorusunu ve en az iki tane anket şıkkı eklemeniz gerekir. Anket şıkkı eklemek için Bu Şıkkı Ekle düğmesini tıklayın. Ayrıca anketin gösterim süresinide belirleyebilirsiniz, 0 süresiz demektir. Eklenebilecek anket şıklarının sayısı sınırlıdır. Bu sınırı site yöneticisi belirler
Başa dön
Bir anketi nasıl değiştirir veya silerim?
Anketlerde mesajlar gibi sadece gönderen kullanıcı, moderatör veya site yöneticisi tarafından değiştirilebilir. Bir anketi değiştirmek için, başlığın ilk mesajını tıklayın (ilgili anket daima bu mesaja bağlıdır). Ankete henüz katılan olmadıysa, hazırlayan kullanıcı tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Ankete katılan olmuşsa, sadece forum ve site yöneticileri tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Böylece bir süre sonra şıkları değiştirip anket sonuçlarını saptırma olanağı kalmaz
Başa dön
Neden bir foruma erişimim yok?
Bazı forumlar sadece belirli kullanıcılara veya kullanıcı gruplarına açık olabilir. Mesajları okumak, görüntülemek, göndermek için vs. özel yetki gerekebilir. Bu yetkiyi sadece ilgili moderatör veya site yöneticisi verebilir, bu kişilere başvurmalısınız.
Başa dön
Neden anketlere oy veremiyorum?
Anketlere sadece kayıtlı kullanıcılar oy verebilir (böylece hile yapma olanağı önlenmiş olur). Eğer kayıt olmanıza rağmen hala anketlere oy veremiyorsanız, gerekli yetkilere sahip değilsiniz demektir.
Başa dön

Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?
BBCode HTML'in özel bir uygulamasıdır. Forum'a yazdığınız mesajlarda BBCode kullanabilme imkanını site yöneticisi saptar. Ayrıca mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda BBCode'ı iptal etmeniz mümkündür. BBCode, HTML'e benzer tarzdadır fakat tag'ler < ve > yerine köşeli parantez içine alınır: [ ve ]. Ayrıca nelerin nasıl görüntülendiği daha iyi kontrol edilebilir. BBCode hakkında daha geniş bilgiler için, mesaj gönderme sayfasından ulaşabileceğiniz rehbere bakınız.
Başa dön
HTML kullanabilir miyim?
Site yöneticisinin izin vermesine bağlıdır, ilgili ayarların tümünü o kontrol eder. Eğer izin verilmişse, büyük ihtimalle sadece bazı tag'lerin çalıştığını göreceksiniz. Böyle olması güvenlik içindir. Amaç, site görüntüsünün bozulmasını veya daha değişik sorunların meydana gelmesini önlemektir. İzin verilmiş olsa bile, mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda HTML'i iptal etmeniz mümkündür.
Başa dön
İfadeler nedir?
İfadeler veya Semboller, belirli duygu ifadelerini vermek için kullanılan işaretlerdir. Metinde küçük resimler halinde görüntülenir. Örn. :) mutlu, :( ise üzgün anlamındadır. Kullanabileceğiniz ifadelerin listesini mesaj gönderme formunda görebilirsiniz. İfadeleri aşırı derecede kullanmamaya özen gösterin, metin yoksa okunmaz hale gelebilir. Bu durumda yönetici ifadeleri veya mesajınızı tamamıyla silmeye karar verebilir
Başa dön
Resim gönderebilir miyim?
Gönderdiğiniz mesajla beraber resimde görüntülenebilir. Fakat şu anda siteye doğrudan resim göndermek mümkün değildir. Bu yüzden umuma açık bir web sunucusunda kayıtlı bir resme link vermeniz gerek, örn. http://www.umuma-acik-sunucu.net/resim.gif . Kendi bilgisayarınızda bulunan bir resme link vermeniz mümkün değil (bilgisayarınız umuma açık bir web sunucu olmadığı sürece). Ayrıca, umuma açık olmayan ve sadece şifreyle ulaşılan resimlere link vermek mümkün değildir (örn. hotmail veya yahoo mailboxlarında vs. kayıtlı resimler). Resim görüntülemek için, BBCode'ın [img] tag'ini yada (müsaade verilmişse) HTML kullanabilirsiniz.
Başa dön
Duyurular nedir?
Duyurular çoğu zaman önemli bilgileri içerir, en kısa zamanda okumanızı öneririz. Duyurular, ilgili forumun her sayfasının başında görülür. Duyuru gönderebilmeniz için bu yetkiye sahip olmanız gerek. Yetkilerinizi ise site yöneticisi saptar.
Başa dön
Sabit başlıklar nedir?
Sabit başlıklar, ilgili forumun ilk sayfasında, duyuruların hemen altında görülür. Çoğu zaman önemli bilgileri içerirler, mümkünse okumanızı öneririz. Duyurular için geçerli olduğu gibi, herhangi bir foruma sabit başlık göndermek için gereken yetkileri site yöneticisi saptar.
Başa dön
Kilitli başlıklar nedir?
Bu başlıkları moderatör veya site yöneticisi kilitler. Kilitli başlıkları yanıtlamak mümkün değildir, içerdikleri anketler otomatik olarak sona erir. Başlıklar birçok nedenlerden dolayı kilitlenmiş olabilir.
Başa dön

Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Yöneticiler nedir?
Yöneticiler, sitenin her bölümünde en çok yetkiye sahip olan şahıslardır. Bu kişiler, sitenin her türlü işlevini kontrol edebilir: izin verme, yetkilendirme, kullanıcı yasaklama, kullanıcı grupları yaratma, moderatör yetkilerini verme vs. Ayrıca bütün forumlarda moderatör yetkilerine sahiptirler.
Başa dön
Moderatörler nedir?
Moderatörler, günlük olarak forumun çalışmasını kontrol eden şahıslar veya gruplardır. Başlıkları değiştirme ve silme yetkisine sahip olabilirler. Ayrıca moderatör oldukları forumdaki başlıkları kilitleyebilir, taşıyabilir, silebilir ve bölebilirler. Genelde moderatörlerin görevi, off-topic, yani başlık konusuyla ilgisi olmayan yanıtların veya hakaret ve saldırı niteliğinde metinlerin gönderilmesini önlemektir.
Başa dön
Kullanıcı grupları nedir?
Kullanıcı grupları, site yöneticilerinin kullanıcıları grup halinde ayırabilmesi için öngörülen bir yöntemdir. Her kullanıcı (çoğu sitelerden farklı olarak) birçok gruba üye olabilir. Bu şekilde site yöneticileri belirli kullanıcılara rahatlıkla moderatör yetkilerini veya özel forumlara ulaşma yetkisini vs. verebilir
Başa dön
Bir kullanıcı grubuna nasıl katılabilirim?
Bir kullanıcı grubuna katılabilmek için, herhangi bir sayfa üzerindeki kullanıcı grupları linkine tıklayın. Kullanıcı gruplarının listesini göreceksiniz. Grupların tümü erişime açık olmayabilir, bazıları kilitli veya gizli olabilir. Grup açık ise, ilgili linke tıklayarak üye olmak için istekte bulunabilirsiniz. İsteğinizin kullanıcı grubu moderatörü tarafından onaylanması gerek, örneğin isteğinizin nedenini sorabilir. İsteğiniz reddedilirse grup moderatörünü lütfen rahatsız etmeyin, bunun nedenleri olsa gerek.
Başa dön
Bir kullanıcı grubunun moderatörü olmak için ne yapmam gerek?
Kullanıcı grupları site yöneticisi tarafından açılır. Site yöneticisi aynı zamanda her grubun moderatörünü saptar. Eğer yeni bir kullanıcı grubu açmak istiyorsanız, ilk önce site yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerek, kendisine özel mesaj göndermeyi deneyin.
Başa dön

Özel Mesajlar
Özel mesajlar gönderemiyorum!
Bunun üç sebebi olabilir; henüz kayıt olmamış veya giriş yapmamışsınız, veya site yöneticisi bütün site için özel mesajları iptal etmiş. Üçüncü olanak ise: site yöneticisi sizin bu imkanı kullanmanızı önlemiş olabilir, bu durumda kendisine nedenini sormanız gerekir.
Başa dön
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!
İleride özel mesajlar sistemine belirli kişilerden gelen mesajları iptal etme imkanını ekleyeceğiz. Şimdilik herhangi bir şahıstan istemediğiniz özel mesajlar alıyorsanız, site yöneticisine başvurun. O herhangi bir kullanıcıyı özel mesaj göndermekten men edebilir.
Başa dön
Bu forum sitede herhangi birinden spam e-posta aldım!
Üzgünüz. Aslında bu sitenin sunduğu email gönderme işlevi bundan korunmak için birçok önlemi almış bulunuyor. Aldığınız spam e-postanın bir kopyasını site yöneticisine gönderin. Özellikle aldığınız emailin başlık kısmını (to (kime), subject (konu) vs.) iletmeyi unutmayın, bu kısımda emaili gönderen kullanıcı hakkında bilgiler bulunur. Site yöneticisi bu bilgilerle meseleyi takip edebilir.
Başa dön

phpBB 2 Konuları
Bu forum sitesini kim yazdı?
Bu yazılım (değiştirilmemiş haliyle) phpBB Group tarafından üretilmiş ve genel dağıtıma çıkarılmıştır. Tüm eser hakları phpBB Group'a aittir. Bu eser, GNU General Public Licence antlaşmasına uygun olarak erişime açılmıştır. Bu antlaşmaya uyma şartıyla ücretsiz dağıtılabilir. Daha detaylı bilgiler için linke göz atın.
Başa dön
Aradığım X özellik neden yok?
Bu yazılım phpBB Group tarafından yazılmış ve dağıtıma çıkarılmıştır. Eğer herhangi bir özelliğin eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen phpbb.com sitesini ziyaret edip phpBB Group'un ilgili düşüncelerini öğrenin. Lütfen phpbb.com sitesindeki forumlara yazıp yeni bir özellik isteğinde bulunmayın. phpbb Group sourceforge aracılığıyla yeni özellikler ekler. Lütfen ilgili forumları gezip ilk önce phpBB Group'un herhangi bir özellikle ilgili tutumunu öğrenin ve daha sonra burada tarif edilen yöntemle başvuruda bulunun.
Başa dön
Bu siteyle ilgili hukuki sorunlar için veya suistimal durumlarda kime başvurabilirim?
Site yöneticisine başvurmanız önerilir. Site yöneticisinin kim olduğunu öğrenemezseniz, ilk önce moderatörlerden biriyle irtibata geçip, kime yazmanız gerektiğini öğrenin. Herhangi bir yanıt alamadığınız takdirde, site sahibine başvurun (whois aramasıyla sitenin sahibini öğrenebilirsiniz) veya (eğer site ücretsiz hizmet veren sitelerde çalıştırılıyorsa, örn. yahoo, free.fr, f2s.com vs.) sitenin yönetimine veya suistimal konularıyla ilgilenen şubesine başvurun. phpBB Group'un bu sitenin nasıl, nerede ve kimler tarafından çalıştırıldığını kontrol etmediğini ve herhangi bir şekilde bundan sorumlu olmadığını lütfen dikkate alın. phpbb.com sitesiyle veya phpBB yazılımıyla doğrudan ilgisi olmayan herhangi bir hukuki konuda (ihtiyati tedbir, mali sorumluluk, iftira vs.) phpBB Group'la irtibata geçmek tamamen anlamsızdır. Bu yazılımın herhangi üçüncü şahıslar tarafından kullanımıyla ilgili phpBB Group'a e-posta yazarsanız, ya çok kısa bir cevap alırsınız ya da hiç cevap alamazsınız.
Başa dön

Tüm zamanlar GMT +10 Saat

Geçiş Yap:  

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2006) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.